Çalışma Alanlarımız

 

Çalışma Alanlarımız

 

Mühendislik Hizmetleri

Bursa 'da faaliyet gösteren firmamız mühendislik hizmetleri sayesinde mekanik tesisat ve araç projelendirme hizmetleri gerçekleştirmektedir.
 
gas

Doğalgaz Tesisat Ve Projelendirme Hizmeti

Kocabey Mühendislik, uzman ekibi ve hesaplı fiyat seçenekleri ile doğal gaz ile ilgili tüm işlerinizde hizmetinizde...Bursa ve çevresinde güvenilir bir hizmet anlayışı ile doğalgaz tesisatı, kombi tesisatı, kalorifer ve petek montajı, ısıtma sistemleri montaj ve projelendirme alanlarında faaliyet gösteriyoruz. Projenizi keşif aşamasından işin bitirilmesine kadar disiplinli, düzenli bir çalışma ile yaptırmak sizin de hakkınız.Yılların vermiş olduğu tecrübe, alanında uzman ve profesyonel ekibimizle her türlü tesisat işinizi en kısa sürede çözüme kavuşturuyoruz. Kocabey Mühendislik, standartlara uygun olarak yaptığı çalışmalarda, estetik görünüme de önem vermektedir. Müşterilerimizin istekleri tüm yönleriyle değerlendirilip sonuçları kendilerine bildirilir. Bu noktada sistemin verimli ve sağlıklı çalışması esas gayemizdir. Üstelik ücretsiz keşif avantajıyla da her zaman yanınızdayız.
 
meeting-2284501_1920

Mekanik Tesisat Proje ve Taahhüt Hizmeti

İnşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu arttırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren mühendislik dalıdır. Bunu insanlardaki atardamar sistemine benzetebiliriz. Vücudumuzu kaplayan derimizi binanın dış cephesine, kemiklerimizi de binanın kolon ve kirişlerine benzetirsek; vücudumuzda dolaşan ve bir sistem oluşturan damarlara da mekanik tesisat diyebiliriz. Kocabey Mühendislik olarak Mekanik Tesisat projelendirme hizmetlerimizi standartlara uygun olarak yaptığı çalışmalarda, estetik görünüme de önem vermektedir. Müşterilerimizin istekleri tüm yönleriyle değerlendirilip sonuçları kendilerine bildirilir. Bu noktada sistemin verimli ve sağlıklı çalışması esas gayemizdir.
 
 • Araç Tadilat Projelendirme Hizmetleri

  ARAÇ TADİLAT PROJELENDİRME
  Kocabey Mühendislik olarak aracınızda yapılmış olan tadilatlara istinaden araç tadilat projelerinizi ruhsata işlenmesi maksadıyla hazırlıyoruz akabinde aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.
  Açık Ahşap Kasa, Açık Saç Kasa, Çeki Kancası Tertibatı, Cenaze Nakil Aracı, Engelli Aracı, Frigorifik Kasa, Gıda Satış ve Teşhir Aracı, Kapalı Kasa, Karayolu Uygunluk Belgesi, Koltuk Sökümü, LPG Sökümü, Mobil Jeneratör Aracı, Mobil Sağlık Aracı, Motor Değişimi, Motosiklet Arka Sepet, Motor Değişimi,Özel Amaçlı Araçlar,Sürücü Kursu, Tente/Branda Montajı,Canlı Hayvan Taşıma Aracı proje konularında hizmet vermekteyiz.

 • Açık ve Kapalı Kasa Projelendirme Hizmeti

  Açık Saç Kasa Nedir?

  Açık tip kasalar üzeri kapalı olmayan sac kasa modellerine denir. Bu tip kasalar taşınan yükün dış etkenlerden etkilenmemesi gerekir. Hayvanların ve eşyaların bu kasalar vasıtasıyla taşınabilmektedir.

  Kapalı Kasa Nedir?

  Kapalı tip kasalar açık tip kasalarda taşınılması durumunda hasar görebilme ihtimali olan daha değerli olan ürünlerin taşınılması maksadıyla kullanılan kasa tipidir. Frigofirik kasa olarak kullanılmak istendiğinde gerekli yalıtım yapıldıktan sonra genişliğinde 10 cm toleransı olduğu için 265 cm olan maksimum genişliğe ulaşabilir.

  Açık ve Kapalı Kasa Projelendirme Hizmeti

  Kocabey Mühendislik olarak aracınızda yaptığınız tadilatlara istinaden projenizi yetkili firma olarak çizdikten sonra aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.

 • ÇEKİ DEMİRİ

  ÇEKİ DEMİRİ NEDİR?

  Römork bağlantısının bir diğer adı da çeki demiridir. Bir aracın arkasına bağlanan ve motorsuz diğer aracı çekmek için monte edilen çengele benzer bir cisimdir.

  ÇEKİ DEMİRİ PROJELENDİRME

  İmalatçısı tarafından römork çekebileceği belirtilmiş olan araçlara, 94/20/AT Yönetmeliği veya BM/AEK Regülasyon 55’e göre tip onayına sahip E belgeli çeki demiri ve römork için elektrik bağlantı ekipmanı montajı yapılması kaydıyla bu tadilat yapılabilir.

  Çeki demiri montajı yapılan aracın montaj uygunluk raporu tarafımızca hazırlandıktan sonra TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır. Aracın geçerli muayenesi varsa tescil işleminden önce (TUV) muayenesine gerek yoktur.

 • Motor Değişikliği Proje Hizmetleri

  Motor Nedir?

  Bir enerji formunu (elektrik, benzin, dizel, LPG.) mekanik enerjiye çeviren makineye motor denir. Motorlar kuvvet makineleridir.

  Motor Değişikliği proje hizmetleri

  Kocabey Mühendislik olarak aracınızda yaptığınız motor değişikliğine istinaden projenizi yetkili firma olarak çizdikten sonra aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.

   

 • Motorlu Karavan

  Motorlu Karavan Nedir?

  Motorlu taşıtın modifiye edilerek içerisine yaşam modülleri eklenerek orataya çıkan karavana motokaravan denir. Çekme karavanlara göre avantajı ise herhangi bir çekiş sağlayan ekstra herhangi bir taşıta gerek kalmamasıdır.

  Hangi Araçlar Motorlu Karavan Olur?

  Bir aracın motorlu karavan olabilmesi için minimum düzeyde bazı zorunlulukları bulunmaktadır. Bu zorunlular; Koltuklar ve masa, koltuklardan da dönüştürülebilecek yatacak yer, yemek pişirme imkânları (CE Belgeli) ve depolama teçhizatlarını içerecek şekilde yapılmış olan araçlar motorlu karavan olabilir.

  Motorlu Karavan Projelendirme Hizmeti

  Kocabey Mühendislik araç içerisinde yaptığınız tadilatlara istinaden projenizi yetkili firma olarak çizdikten sonra aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.

 • Okul Taşıtı

  Okul Taşıtı İptali

  Üretim yılından itibaren on iki seneyi dolduran okul taşıtı araçlar yönetmelik gereği okul taşıtından çıkarılması gerekmektedir. Okul taşıtı iptal edilen Araç İmalat Tadilat ve Montaj yönetmeliğinin ilgili şartlarını sağlayarak yapabilir.

  Kocabey Mühendislik okul taşıtı iptal edilen araçlar otobüs,kapalı kasa kamyon vb. diğer üst yapı yaptığınız tadilatlarınıza istinaden projenizi yetkili firma olarak çizdikten sonra aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.

   

 • Eğitim Araçları Proje Hizmetleri

  Sürücü Kursu Araçları

  Gerekli gördüğü yerde eğitmenin sürücü adayına müdahale edebilmesi için ön koltukta bulunan yolcu koltuğunda da debriyaj ve fren pedalları bulunan araçlardır. Bu sistemde öğretmenin öğrenciye  arabayı sürmesine yardım etme ve gerekli gördüğü yerlerde müdahele etmesine olanak sağlamaktadır.

  Sürücü Kursu Araçlarına Yönelik Proje Hizmetleri

  Kocabey Mühendislik olarak sürücü kursu aracınızda yaptığınız tadilatlara istinaden projenizi yetkili firma olarak çizdikten sonra aracınızı bulunduğunuz ildeki TSE Araç Kontrol Merkezinde görevli kontrol mühendisi tarafından kontrol edilir. Daha sonra noter tarafından tescil işlemleri yapılır.

   

 

Şantiye Şefliği